• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Батьківський комітет інформує

Наказ

від «23» лютого 2015 року № 25

Про дотримання чинного законодавства

щодо отримання, використання та обліку

благодійних (добровільних) внесків

від юридичних та фізичних осіб

Відповідно до ст. 53 Конституції України, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про благодійництво та благодійні організації», «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного та Цивільного кодексів України, постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1222 (зі змінами) «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування», листів Міністерства освіти і науки України від 05.09.2013 №1/9-608 «Щодо благодійних внесків» та від 28.11.2013 №1/9-848 «Про організацію діяльності благодійних фондів у загальноосвітніх навчальних закладах» та з метою дотримання навчальними закладами вимог законодавства щодо ефективності та прозорості використання благодійних внесків, уникнення безсистемних та безконтрольних зборів коштів з батьків, забезпечення доступності, безоплатності освіти у навчальних закладах Добровеличківського району та на виконання наказу № 30 від 21 січня 2015 року відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської районної державної адміністрації

НАКАЗУЮ:

1. Працівникам навчального закладу:

1.1. Забезпечити неухильне виконання чинного законодавства усіма учасниками навчально-виховного процесу щодо отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків від юридичних та фізичних осіб.

1.2. Не допускати незаконного збирання коштів працівниками навчальних закладів і використання їх без відповідного бухгалтерського обліку.

1.3 Обліковувати благодійні (добровільні) внески від юридичних та фізичних осіб через касу централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту, або розглянути питання щодо створення навчальними закладами, чи батьківським комітетом (радою) навчальних закладів благодійних фондів відповідно до чинного законодавства, у статутах цих фондів обумовити чіткий порядок надходження та використання коштів.

1.4. Встановити дієвий контроль за отриманням, використанням та обліком благодійних внесків у навчальних закладах.

1.5. Покращити роботу інвентаризаційних комісій навчальних закладів щодо своєчасного виявлення та оприбуткування товарів, робіт і послуг, наданих навчальним закладам як благодійна допомога.

1.6. Забезпечити постійне інформування громадськості про надходження та використання благодійних внесків шляхом розміщення відповідних матеріалів на сайтах навчальних закладів, відділу світи, молоді та спорту райдержадміністрації та у засобах масової інформації.

1.7. Провести відповідну роз’яснювальну роботу серед педагогічної громадськості щодо заборони примусового стягнення коштів з батьків у вигляді благодійних внесків.

1.8. Ознайомити з змістом наказу під особистий підпис.

1.9. До 01 березня 2015 року організувати та провести у кожному навчальному закладі спільні наради за участю представників батьківської громадськості та учнівського самоврядування щодо заборони примусового стягнення коштів з батьків у вигляді благодійних внесків.

1.10. Систематично, не рідше одного разу на півріччя, та щорічно до 10 червня проводити звітування про використання коштів, отриманих як благодійні внески, перед педагогічними колективами, радами та піклувальними радами навчальних закладів, батьківською громадськістю.

1.11. Про вжиті заходи інформувати відділ освіти щорічно до 15 червня.

2.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор комплексу - Т.М.Морозюк

УКРАЇНА

ГЛИНЯНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ – ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД»

ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

вул.Леваневського, 1, смт Добровеличківка, Кіровоградської області 27000, тел. (05253) 5-14-53,

e-mail: vodv72@i.uа, код в ЄДРПОУ 02144022

04.03.2015 р. № 01-32/247 /1

на № від

Керівникам навчальних закладів

Про оприлюднення інформації

щодо використання благодійних

та спонсорських внесків

Відповідно листа Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 2011 року № 1/9-289 «Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських внесків», наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 21 січня 2015 року № 30 «Про дотримання чинного законодавства щодо отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків від юридичних та фізичних осіб» та з метою інформування громадськості стосовно ефективності та прозорості використання благодійних (добровільних) внесків вкотре наголошуємо про створення нової рубрики на сайтах навчальних закладів «Батьківський комітет інформує».

Начальник відділу освіти,

молоді та спорту

районної державної адміністрації Л.Силенко

Троянська О.М. 5-19-75

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№1/9-289 від 15 квітня 2011 року

Міністру освіти і науки, молоді та спорту

Автономної Республіки Крим,

начальникам управлінь освіти і науки

обласних, Київської та Севастопольської

міських державних адміністрацій

Щодо оприлюднення інформації

про використання благодійних

та спонсорських внесків

До Міністерства надходять звернення щодо випадків примусового збирання в окремих навчальних закладах коштів на проведення різноманітних заходів, поповнення благодійних фондів та нецільового використання батьківських внесків.

Означене є грубим порушенням Закону України "Про благодійництво та благодійні організації", який передбачає можливість залучення лише добровільних пожертвувань та їх ретельного бухгалтерського обліку.

Низький рівень поінформованості громадськості стосовно ефективності та прозорості їх використання формує негативну суспільну думку щодо фінансових зловживань та хабарництва у навчальних закладах.

Така ситуація є неприпустимою і засвідчує зниження персональної відповідальності керівників навчальних закладів та послаблення контролю з боку місцевих органів управління освітою за їх діяльністю.

З метою уникнення безсистемних та неконтрольованих зборів коштів з батьків, забезпечення доступності та безоплатності освіти в державних і комунальних навчальних закладах доручаємо керівникам навчальних закладів:

систематично проводити звітування перед батьківською та педагогічною громадськістю про використання благодійних та спонсорських коштів;

забезпечити постійне інформування громадськості про надходження та використання благодійних внесків шляхом розміщення відповідних матеріалів на сайтах навчальних закладів та у місцевих засобах масової інформації;

провести відповідну роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо заборони примусового стягнення коштів з батьків у вигляді благодійних внесків.

Наголошуємо, що керівники місцевих органів управління освітою, навчальних закладів несуть персональну відповідальність за дотримання вимог законодавства щодо збору благодійних, спонсорських внесків та прозорості їх використання.

Заступник Міністра Б.М. Жебровський

Кiлькiсть переглядiв: 135